Korcula Lumbarda apartment Dalmatia
Korčula-infoApartmán Silvana SiteMapa 26. 10. 2021.

Studio apartment Silvana Korčula Lumbarda Dalmácie Chorvatsko
     
 
Pláže v Lumbardě

Představujeme vám nejznámější pláže v Lumbardě. Klikněte na fotografii a otevře se zvětšená mapa Lumbardy s označenými plážemi, které jsme popsali níže.


Zátoka Tatinja

Písčitá pláž Tatinja se nachází na severní straně Lumbardy, vzdálená přibližně 300 metrů od centra města. Z pláže se naskýtá výhled na skupinu malých ostrovů Korčulského souostroví, poloostrov Pelješac a město Orebić. Vedle pláže se nacházejí restaurace, pizzerie a café bary . Studio apartmán Silvana je vzdálen 30 metrů od pláže.

Vela Pržina

Vela Pržina je největší přírodní písčitá pláž v Lumbardě. Nachází se na jižní straně Lumbardy. Pláž se nachází ve středu velkého zálivu chráněného před větrem. Otočená je k moři s výhledem na ostrov Lastovo. Je velmi populární, mnoho lidí z celého ostrova sem přijíždí užívat si čistého moře a "hedvábného" písku. Vybavení na pláži: velké parkoviště (cena za auto ~ 10 kun na den), café bar s rychlým občerstvením, písčité hřiště na volejbal.

Bilin žal

Písčitá pláž Bilin žal se nachází na severní straně Lumbardy. Má výhled na poloostrov Pelješac a ostrovy Korčulského souostroví. Na pláži se nachází malá restaurace v původním dalmatském stavení, kde si můžete objednat mořské speciality (saláty, rybu na grilu) a malý café bar. Vedle pláže se nachází parkoviště (cena ~ 10 kun na den).

Pláž Lenga Brendana

Ačkoliv je Lumbarda známá svými přírodními písčitými plážemi, pro ty, kteří mají rádi "divoké" a izolované pláže, je Lenga Brendana ideální místo. Pláž je dlouhá kolem 1 kilometru a táhne se od pláže Bilin žal do konce východní části ostrova, Mysu Ražnjić. Moře je mimořádně čisté, a podmoří ideální pro potápění bez bomb. Kolem pláže se rozprostírá hustý borový les. Je mnoho izolovaných míst, na kterých můžete zanechat vaše věci a užívat si v nedotčené přírodě. K pláži lze přijet automobilem, který můžete zaparkovat v lese.